شروع استارت آپ تریگر آب و انرژی
30 آبان 1394
شروع استارت آپ تریگر آب و انرژی

رویداد استارت آپ تریگر 4 با موضوع پیوند آب و انرژی از تاریخ 30 آبان 1394 آغاز به کار کرد. این رویداد با همکاری رویداد پیوند آب و انرژی و ستاک برگزار می گردد که هدف آن ایده پردازی، نوآوری و راه اندازی استارت آپ در زمینه های هوشمند سازی تاسیسات آب، برق و انرژی و مصرف هوشمند آب در کشاورزی می باشد. این رویداد تا روز 6 آذر ادامه خواهد داشت.

Start-up Trigger

روز نخست شامل برنامه های زیر بود:

1. ارائه کارگاه طراحی مدل کسب و کار به زبان ساده (Business Model) توسط آقای مهندس فرزین فردیس:

مدل کسب و کار، چگونگی انتخاب مخاطب، جذب آن و کسب درآمد از مخاطب مورد نظر و همچنین برتری یافتن در مقابل رقبای موجود را بیان می کند. این کارگاه با ارائه مثال های متنوع از مدل های موجود و موفق آغاز شد و در ادامه به تشریح قسمت های مختلف مدل و  نحوه طراحی آن پرداخته شد. در دو روز پایانی، شرکت کنندگان در قالب تیم های خود، برای ایده هایشان مدل کسب و کار طراحی خواهند کرد که توسط داوران بررسی خواهند گردید.

Business Plan Workshop

 

Business Plan Workshop

2. سخنرانی توسط آقایان دکتر اورعی و آراسته:

در این سخنرانی ها به ایده پردازی و مشکلات مسیر صنعتی کردن ایده پرداخته شد. مثال به کار رفته در رابطه با این موضوعات استفاده از انرژی بادی بود.


3. فست میتینگ(Fast Meeting):

آخرین برنامه روز نحست، اولین جلسه ملاقات سریع شرکت کنندگان با یکدیگر بود. در طول چهار روز ابتدایی رویداد، طی چهار مرحله هر شرکت کننده یک بار در مقابل سایر شرکت کنندگان قرار گرفته و در مورد ایده‌ها و توانمندی‌هایشان با یکدیگر گفتگو می‌کنند، در هر گفتگو، هر نفر 90 ثانیه زمان دارد و هر روز در مقابل تعداد مشخصی از شرکت کنندگان قرار می‌گیرید. این قسمت از رویداد فرصتی ایده آل برای پیدا کردن هم تیمی‌های توانمند و ایده ای متفاوت برای تشکیل تیم است.